Jarní cena Brna 2016

O uplynulém víkendu odstartovala pro náš tým Roháč& Fejta motoracing sezona 2016, kdy jsme se zúčastnili Jarní ceny na Masarykově okruhu v Brně.

V pátek před závody jsem opět po 7 měsíční zimní přestávce usedl na svůj motocykl BMW S1000RR a musím říct, že od prvních kol se mi jelo výborně, první ten testovaní jsme zakončili časem 2.06 což byl dobrý základ na závodní víkend.

V sobotu byli na programu kvalifikace a 1. závod.

Při první kvalifikaci jsme měli velkou smůlu, když po prvním měřeném kole mi odešel motor na BMW. Na letošní sezonu jsme pořídili ještě druhou motorku BMW pro případ nějakého problému, který nedokážeme vyřešit na závodech a 2. kvalifikaci a následně celý závodní víkend jsem pokračoval na druhé motorce.

2. kvalifikace nám dopadla výborně, když jsme trénink vyhráli s časem 2:04.494. Doufal jsem, že se mi podaří čas po 2:04, ale v rychlém kole jsem musel 2x předjíždět a to mě zpomalilo, ale i tak po zimní přestávce to bylo dobrý.

Start do prvního závodu se mi povedl a od první zatáčky jsem jel na prvním místě a každým kolem jsem svůj náskok navyšoval.Cílem jsem projel na prvním místě s náskokem téměř 10 sekund.

Tyto závody jsme pojali jako testování tak do 2. závodu jsme trochu zariskovali, protože jsem chtěl vylepšit svůj čas z kvalifikace a nasadili jsme měkkou směs, která mi v 5. kole, totálně odešla a já se do cíle doslova doklouzal na 2.místě.

Myslím si, že to byl velmi slibný začátek do nové sezony, kdy je pro nás prioritou celý šampionát Alpe Adria, který začíná 13-15.5 na Slovakiaringu.

Na letošní rok jsme dostali velkou podporu od firmy RP tuning, která vyrábí špičkové výfuky na motorky i automobily a musím s radostí říct, že podle záznamu z našich datarekordingu a hlavně z mého pocitu jak celý systém funguje jsme udělali proti uplynulé sezoně velký pokrok za což bych rád poděkoval Robertovi Pokornému.

Chtěl bych moc poděkovat šéfovi teamu Pavlovi Roháčovi za jeho úsilí a podporu, kterou do mě neustále vkládá, všem našim reklamním partnerům, zejména firmě RP motosport exhaust tuning, Bazzaz, Smalt, APFREIGHT, Capit,Kili,D-HOLZ, Kulturní dům Havlíčkův Brod, Bonmoto, Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, Provo, FAUR servis auto, týmu Roháč and Fejta, mechanikům: Radimovi Hánovi,Pavlovi Dalešickému, Honzovi Antonimu,mému tátovi a všem našim fanouškům.

Štítky:

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now